Spaophold med middag og velvære på Bornholm

Rønne

Bemærk: Vinterlukning på Griffen Spahotel - læs mere nedenfor. Tag en pause fra hverdagen og nyd et afslappende ophold på det smukke Griffen Spahotel på Bornholm. Med en perfekt beliggenhed ved havet i Rønne tilbyder hotellet en stemningsfuld atmosfære, smukke omgivelser og total velvære.
Vinterlukning på Griffen Spahotel:
• Spaafdelingen er lukket 19.–25. januar 2026 pga. renovering (hotellet er åbent).
• Hele hotellet – inkl. spa og restaurant – er lukket fra 25. januar–12. februar 2026.
• Åbner igen for ophold, spa og restaurant 13. februar 2026.

Alt dette er inkluderet i pakken:
  • Overnatning i valgfrit værelse (med eller uden havudsigt) - min. 4 nætter
  • Færgebillet tur/retur fra Ystad til Rønne*
  • Fri adgang til hotellets spaområde
  • Stor morgenbuffet hver morgen
  • 2-retters middag hver aften

  • * Husk at vælge biltype ("Køretøj") i bestillingsboksen, når du bestiller din pakkerejse – det er nødvendigt for, at du får den korrekte færgebillet.

    Med denne pakke får du en perfekt kombination af gastronomi og velvære. Du kan selv vælge, om du vil vågne op til den smukke havudsigt eller nyde et hyggeligt værelse med udsigt til byen – uanset hvad venter en fantastisk oplevelse.

    Under dit ophold får du fri adgang til det indbydende spaområde, hvor du kan nyde dampbade, saunaer, og kolde og varme bassiner, der bringer ro til både krop og sjæl.

    Dagen starter med en lækker morgenbuffet, hvor du kan nyde et bredt udvalg af friskbagt brød, pålæg, frugt, juice og meget mere. Hver aften kan du se frem til en lækker 2-retters middag, tilberedt med friske, udvalgte råvarer.

    Lad alt være ordnet for dig – du skal bare slappe af og nyde dit ophold på Bornholm!